Aktualności

  powrót

Rewolucja śmietnikowa w mieście

Data: 2015.12.23

W przyszłym roku na terenie Stalowej Woli pergole śmietnikowe znacznie zmienią swój wygląd. Obecnie Miejski Zakład Budynków rozpoczął modernizację części tych obiektów za które odpowiada, a w przyszłym roku ma to robić miasto.

W przyszłorocznym budżecie miasta mają być zarezerwowane pieniądze na budowę lub remont nowych pergoli śmietnikowych. Ile tych obiektów zostanie zmodernizowanych tego jeszcze nie wiadomo, to będzie uzależnione od wysokości dofinansowania. Bo o ile na same pergole miasto musi wygospodarować samo fundusze, to już na część związaną z selektywną zbiórką odpadów i zagospodarowaniem terenu przy tych pojemnikach może otrzymać dofinansowanie.

Pergole mają być ujednolicone, ma być przy nich informacja dot. m.in. tego, kto jest za nie odpowiedzialny, kiedy są wywożone odpady, a także jak należy je segregować. Niewykluczone też że pojemniki na szkło plastyk, papier będą mieć jakiś ciekawy wygląda.

Szczególnie istotne jest uporządkowanie i utwardzenie terenu przy pojemnikach do selektywnej zbiórki, które są już poza obrębem pergoli. Obecnie, w niektórych miejscach nie wyglądają one najestetyczniej.

Warto jeszcze wspomnieć, że MZB planuje do połowy przyszłego roku zmodernizować i zamknąć około 50 pergoli, obecnie jest to już 17. Miejsca te mają określony standard, wyglądają etycznie i przede wszystkim są zamykane, co eliminuje proceder podrzucania odpadów.


Joanna Piechuta

źródło: http://stw24.pl/rewolucja-smietnikowa-w-miescie/

Powrót do listy aktualności


    ZGŁOŚ AWARIĘ

      
TABICA OGŁOSZEŃMiejski Zakład Budynków Sp. z o.o.
ul. Dmowskiego 1
37-450 Stalowa Wola
tel. 15 643 36 90
e-mail: biuro@mzb-stalowa.pl

Klauzula informacyjna