Aktualności

  powrót

Będzie nowy plac zabaw na osiedlu Fabrycznym

Data: 2016.02.03

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące wybrania koncepcji placu zabaw, który powstanie na osiedlu Fabrycznym. Koncepcja placu zabaw powstała w konsekwencji spotkań osiedlowych, na wniosek mieszkańców tego osiedla. Konsultacje potrwają do 12 lutego a swoje uwagi należy zgłaszać na adres mailowy um@stalowawola.pl.
Nowy plac zabaw usytuowany ma być przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 za pasażem przy ogrodzeniu, w miejscu lasku. Część placu będzie znajdować się w zacienieniu ze względu na urządzenia, które nie mogą podlegać ciągłemu nasłonecznieniu. Budowa placu podzielona zostanie na trzy etapy: część dla młodszych dzieci, nieco starszych oraz siłownia terenowa, o którą prosili mieszkańcy osiedla. Koszt całej inwestycji wynosić będzie od 150 tys. zł do 200 tys. zł, w zależności od użytej nawierzchni.
- Serdecznie zapraszam do konsultacji. Naszym celem jest wybranie rozwiązania, które będzie przyjęte z satysfakcją. Konsekwentnie realizujemy wnioski składane przez mieszkańców podczas spotkań osiedlowych - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. - Kwestia placu zabaw na osiedlu Fabrycznym nie była rozwiązana od lat. Mieszkańcy bloków przy Miejskim Domu Kultury nie mieli do tej pory bezpiecznego i atrakcyjnego placu zabaw - dodaje włodarz miasta.
Podczas osiedlowych spotkań z mieszkańcami Stalowej Woli, które odbyły się we wrześniu i październiku 2015 roku, mieszkańcy osiedla Fabrycznego zgłaszali problem braku placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

http://www.stalowawola.pl/
Powrót do listy aktualności


    ZGŁOŚ AWARIĘ

      
TABICA OGŁOSZEŃMiejski Zakład Budynków Sp. z o.o.
ul. Dmowskiego 1
37-450 Stalowa Wola
tel. 15 643 36 90
e-mail: biuro@mzb-stalowa.pl

Klauzula informacyjna